SSviatky Boha 1 - Od Mojžiša k Ježišovi

Predná strana knihy
Nie je nastavený žiaden obrázok

Sviatky Boha 1 - Od Mojžiša k Ježišovi

Dostupnosť: Na sklade

12,00 €
12,00 €
V súčasnosti je zrejmý veľký záujem o korene našej kresťanskej viery a celkovo kresťanskej kultúry. Tieto korene sú v judaizme. Kniha reaguje na tento zvýšený záujem. Keď v živote človeka má veľký význam oslava ľudského sviatku (napr. narodenín), o to väčší má slávenie Božích sviatkov. Ustanovil ich sám Pán a chce, aby ich ľudia oslavovali.

ISBN: 978-80-972010-1-2
Počet strán: 272
Rok vydania: 2016

Autor pozýva čitateľa na púť, aby sa nachvíľu pripojil k prúdu ľudí Starej zmluvy smerujúcim do Jeruzalema a slávil sviatok Paschy, Šavuotu a Sukotu a potom s Ježišom Kristom prežil zavŕšenie Paschy na Veľkú noc jeho Obety a nechal sa naplniť Duchom Svätým na Šavuot, aby mohol sláviť svoje Turíce. Tieto dva pútnické sviatky Izraela už boli zavŕšené, tretí, sviatok Boha Otca, ešte čaká na posledný čas, pretože je to sviatok bilancie a vyhodnotenia.

V knihe sa popisujú podrobnosti jednotlivých sviatkov a ich zavŕšenie v kresťanstve. Kniha pomáha lepšie vniknúť do našich sviatkov Veľkej noci i Turíc a napomáha aj lepšie pochopiť a prežiť Pánovu Večeru, liturgiu, Eucharistiu, svätú omšu. Pán Ježiš z paschálnej večere urobil nový Obrad lásky, ktorý sa odvtedy opakuje na každej slávnosti Eucharistie. Môžeme na nej zažiť už tu nebo na zemi.

Hodnotenia

Zatiaľ tu nie je žiadne hodnotenie pre tento tovar.

e-shop výhody

01

Rýchle doručenie

Všetky knihy máme skladom. Expedujeme ich v čo najkratšom čase. Rozhoduje čas objednávky.

02

Doručenie zdarma

Pre objednávky nad 40 € pri doručení v rámci Slovenskej republiky.

03

Venovanie autora

Ak máte záujem o venovanie od autora, napíšete to do poznámky pri objednávke, pošleme vám knihu, resp. knihy s venovaním.